0224 234 29 29 Whatsapp Destek

Sosyal Medyada Biz}

Metro Ethernet

Metro Ethernet

HiperNet Fiber optik altyapısı sayesinde sunduğu Metro Ethernet İnternet hizmetleriyle internete daha kaliteli ve daha hızlı bağlanabilmenize olanak sağlar.

 METRO ETHERNET NEDİR?

Fiber optik kablo üzerinden, 5 Mbps ile 10 Gbps arasında, ölçeklenebilir, esnek, düşük maliyetli ve her türlü veri akışına imkan veren teknolojidir. Protokol dönüşümlerine ihtiyaç duymadan, uçtan uca ethernet taşıyan, simetrik iletim yapısına sahiptir.

Günümüzde kullanılan altyapılar bakır şebekelere bağımlı olup hız ve mesafeleri sınırlanmıştır. Bakır hatlarla birkaç km olan mesafe sınırı fiber optik kablo ile 50 km’nin üzerine çıkabilmektedir. Bakır kablo kullanılan altyapılarda bakım ve arıza tespiti zor olup, aksine Fiber optik kablo altyapılarında bakım ve arıza tespitleri daha hızlı yapılabilmektedir.

Fiber optik imkanlarının artması ve Ethernet switch teknolojilerinin hızla gelişmesi ile birlikte WAN iletişimi için kullanılabilmesi sağlanmıştır.

Diğer teknolojilerdeki 2 Mbps ve üzeri bağlantılarda ihtiyaç duyulan yüksek maliyetli SDH (Synchronous Digital Hierarchy) yatırımı yerine Metro Ethernet teknolojisi ile tek ethernet switch yatırımı yeterlidir. Bu da daha az donanım gereksinimi ve donanım maliyetlerinden tasarruf anlamına gelmektedir. Bunun yanında fiber optik üzerinden verilen diğer iletim teknolojilerine kıyasla alınan kullanım ücreti oldukça avantaj sağlamaktadır.

09 Mayıs 2016
Metro Ethernet için yorumlar kapalı
8.638 kez görüntülendi
WhatsApp WhatsApp Destek