0224 234 29 29 Whatsapp Destek

Sosyal Medyada Biz}

Hipernet Fiber

  • Fiber İnternet yani FTTX hizmeti Tüm Dünyada uygulanmaya başlayan bir fiber teknolojisidir. FTTX genel anlamda adlandırılmasıdır. Türkiye’de uygulanmakta olan 3 çeşit FTTX uygulaması mevcutur.

  • FTTC – Fiber Optik kablonun Cadde ve Sokaklardaki Saha Dolabına kadar çekildiği, kullanıcıya telefon hizmeti için hazırda daha önceden kullanmış olduğu bakır kablo ve vdsl2 modem ile sunulan en yaygın hizmet türüdür. VDSL2 ve 24,35,50 ve 100 Mbps’e kadar Adil Kullanım Kotalı fiber paketlerin en yaygın şekilde hizmet verildiği internet alt yapısıdır.

  • FTTB – Fiber Optik kablonun bulunduğunuz binaya (apartmana, iş hanına) kadar çekildiği, kullanıcıya ankastrenizden telefon için kullandığınız bakır kablo ve genellikle vdsl2 modem ile sunulan hizmet türüdür. 16, 24, 32, 35, 50 ve 100 Mbps’e kadar Adil Kullanım Kotalı veya Kotasız fiber paketlerin hizmet verildiği internet alt yapısıdır.

  • FTTH – Fiber Optik kablonun evinize (işyerinize, masanıza, bilgi işlem odanıza v.s.) kadar çekildiği ve ucuna fiber optik bağlantı destekleyen modem takıldığı (Tilgin hg1522 v.s.) bakır kablo kullanılmadan son noktaya kadar fiber optik kablo ile internet veya ses’in iletildiği hizmet türüdür. 24,35,50,100 ve 1Gbit’e Kadar Adil Kullanım Kotalı veya Kotasız HiperNet Fiber hizmeti bu altyapının bulunduğu yerlerde sunulabilmektedir.

FBR KOTASIZ

lmitiszlerAKK

WhatsApp WhatsApp Destek